Firma Usługowa CZYŚCIOCH Marcin Kacprzak

Ozonowanie wykonuję profesjonalnym generatorem produkującym 6 gramów ozonu na godzinę.
Ozonator 6g/h

Certyfikat z zakresu bezpiecznego ozonowania
Certyfikat z zakresu bezpiecznego ozonowania

Jestem autoryzowanym Wykonawcą firmy ozonowanie.com

Czym jest i jak działa ozon?

Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.
Ozon jest alotropową odmianą tlenu występującą we wszystkich stanach skupienia. W stanie gazowym jest niebieski i ma charakterystyczny ostry zapach, przypominający ditlenek siarki i chlor. Ozon jako silny utleniacz, powszechnie stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji i deakaryzacji pomieszczeń, w procesie uzdatniania wody, czy jako czynnik odkażający w przemyśle spożywczym.
Działanie ozonu w zasadzie polega na gwałtownym utlenianiu. Napotykając na różne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu ozon wchodzi z nimi w reakcję chemiczną powodując ich utlenienie. Trzeci atom tlenu w jego cząsteczce sprawia, że ozon jest bardzo reaktywny (aktywny chemicznie) - bardzo łatwo reaguje z cząsteczkami zanieczyszczeń takimi jak zapachy, bakterie, wirusy lub pleśni. Rozkłada je, w mniej złożone, i zwykle mniej szkodliwe cząsteczki. Pozostały ozon samoczynnie rozpada się z powrotem do tlenu, co sprawia, że jest on bardzo przyjazny środowisku. Czyszczenie pomieszczeń z zastosowaniem ozonu jest dużo bardziej efektywne, niż tradycyjne z zastosowaniem środków chemicznych.

Co uzyskasz dzięki ozonowaniu?

Gdzie stosowany jest ozon?

Czy ozon jest bezpieczny?

Ozon jest szkodliwy dla człowieka, ale tylko w wysokich stężeniach lub gdy wdychany jest przez dłuższy czas. Mimo, że ozon w wysokich stężeniach jest toksyczny to ozonowanie jest metodą bezpieczną pod warunkiem, że jest przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Ozon wytworzony przez generator wchodzi w reakcję utleniania z innymi związkami, następnie rozkłada się z powrotem do czystego tlenu. Ważną kwestię jest odpowiednie przewietrzenie pomieszczenia po ozonowaniu - przyspiesza to czas rozpadu do postaci tlenu. Jestem przeszkolony z zakresu bezpiecznego ozonowania i zachowania niezbędnych środków ostrożności. Współpracuję z firmą Ozonowanie.com - liderem ozonowania z wieloletnim doświadczeniem!

Zachęcam do przeczytania artykułów dotyczących ozonu:

Ozon vs czynniki chorobotwórcze
Ozon w alergii
Ozon w przemyśle spożywczym
Bakterie Legionelli w instalacjach

 

 

TAGI:

pranie ostróda, czyszczenie ostróda, ozonowanie iława, czyszczenie iława, pranie olsztynek, pranie miłomłyn, czyszczenie łukta, ozonowanie morąg, pranie dywanów lubawa